גירושין

גירושים הם תהליך מורכב ורגשי שמוביל לשינויים מהותיים בחיים האישיים והמשפחתיים של הזוג המעורב. לצד המורכבות הרגשית והאישית יש צורך להתמודד עם הרבה סוגיות פרקטיות, כלכליות ומשפחתיות שלעיתים קשה לבצע תחת המעטה של העננה הרגשית.

עורך דין לענייני גירושין הוא עו”ד מיומן  המתמחה בתחום דיני משפחה. הוא משמש כמנחה ויועץ משפטי לשני הצדדים או עבור צד אחד המעורבים בתהליך הגירושין ומסייע בתקופה המורכבת הזו להבין את התהליך ודאגה למיצוי ושמירה על הזכויות והחובות של הלקוח.

במקרה הצורך הוא מייצג את הלקוח או הלקוחה בבית המשפט, אם התהליך מגיעה לידי כך.

פעולות שמבצע עורך דין גירושין

=       ליווי הלקוח לאורך שלבי התהליך (בהתאם להחלטת הלקוח)

=       ייעוץ משפטי מקצועי בנושאים כמו, דיני ממון וחלוקת רכוש, זכויות הורים, משמורת וכלל תקנות העוסקות בהליך גירושין

=       ניהול, כתיבה והעברה של ניירת ומסמכים בין הצדדים

=       הגשת תביעות, הצהרות וכל מה שנדרש בתהליך משפטי

=       יכול לשמש סוג של גשר בין הצדדים בכדי לנסות ולעודד הליך הוגן ולמצוא מסלול של פתרון בהסכמה

=       סיוע ומענה במצבים מיוחדים של הליכי גירושין כמו, אלימות במשפחה, חוסר תפקוד וכדומה.

משרד עו”ד אילן גבע, מציע ללוות אתכם, יחד בתהליך גירושין משותף עד לתוצאה מקובלת על שני הצדדים.

על חשיבות פנייה מוקדמת לעורך דין בתחילת התהליך

בהליך גירושין שאינו נעשה בהסכמה של הצדדים ושוררת בו מתיחות קשה והתנגדות, יש חשיבות לפעולה מהירה מבחינה משפטית, בכדי להבטיח זכויות ובעלויות של רכוש וגם לקביעה היכן יתנהל הליך הגירושין.

כאשר הצדדים עוינים אחד כלפי השני, כל צד ינסה למקסם את הרווחים וההישגים שלו וזאת עושים על ידי פעולות מקדימות המקנות יתרון. פנייה מוקדמת לעו”ד גירושין תאפשר לעו”ד לבצע הערכת מצב מוקדמת, לאסוף מסמכים רלוונטיים ולהתכונן לפעולות שהצד השני צפוי לעשות.

התמודדות עם עורך דין של הצד השני

במקרים של גירושין שאינם בהסכמה, ייתכן והצדדים יבחרו בעורך דין שונה לכל אחד מהם. כאשר כל צד עובד עם עורך דין שונה, יש צורך להתמודד עם אתגרים משפטיים ורגשיים שונים, ההליך צפוי להיות כואב יותר ואף להחריף את הסכסוך הקיים.   

אם הצד השני בהליך הגירושין הצטייד בעורך דין, מומלץ לא להישאר בזירת המאבק, ללא איש מקצוע לצידכם. התמודדות עם עו”ד מקצועי ללא ידע מקצועי, גם אם הצדק וההוגנות לצידכם יכול להוביל לתוצאות אחרות לגמרי מאלו שציפיתם.

משרד עו”ד אילן גבע מציע שירות ליווי וטיפול משפטי מקצועי ויעיל גם בהתמודדות במערכת גירושין מסוכסכת.

הליך גירושים בבית דין רבני או בבית משפט לענייני משפחה

המונח “המרוץ לגירושים” הוא מונח נפוץ לקראת פתיחה בהליך גירושים. המונח מתייחס לכך שבמצבים בו הליך הגירושין אינו הדדי או בהסכמה, הצד שמגיש את הבקשה לפתיחת תיק גירושין (השם הרשמי הוא: פתיחת הליך יישוב סכסוך) בוחר למעשה באיזו ערכאה משפטית יתבצע.

במדינת ישראל, ישנן שתי ערכאות הדנות בגירושים וכל ערכאה שופטת על פי עקרונות אחרים. בית הדין הרבני שופט על פי דין תורה ואילו בית דין משפחה שופט על פי הדין האזרחי הנהוג במדינה.

חשוב לדעת שלאחר הבחירה באיזו ערכאה הגירושין ידונו, נקבעים גם הנושאים שידונו ונושאים אלו לא יכולים להתדיין במסגרת שיפוטית אחרת (למעט בקשת מזונות).

סיכום

הליך גירושין הוא הליך שאינו נעים לאף צד, הוא גורר בתוכו משמעויות רגישות ואישיות (עצב, בדידות, כשלון), מציב דאגות ביחס לעתיד וכאשר התהליך נעשה בסכסוך ועוינות הקושי רק מתעצם.

בהליך בהסכמה או הליך בסכסוך, חשוב שתהיו מלווים על ידי עו”ד גירושין שיוכל לנווט אתכם ביחד להליך הוגן או בנפרד לדאוג שזכיותיכם תשמרנה. 

תחומים נוספים

פלילי

התחום הפלילי הוא התחום שזוכה להילה וליוקרה הגבוהה ביותר בתחום עריכת דין. מדובר בתחום שמרבה להגיע לכותרות בתקשורת, תחום שעוסק

קרא עוד »

אפוטרופוס

מינוי אפוטרופוס לאדם או לקטין הוא אירוע שלרוב מתבצע בנסיבות מצערות. זהו מצב שבו אדם בוגר הופך ללא כשיר לדאוג

קרא עוד »

ירושה ועזבון

ענייני צוואה וירושה נוטים להידחק מתהליכי המחשבה של בני אדם. אלו הן מחשבות מעציבות ורבים  פשוט מעדיפים לא לעסוק במה 

קרא עוד »

דיני משפחה

תחום דיני משפחה דיני משפחה הם ענף משפטי העוסק במעמד האישי של אדם במסגרת המשפחה. הדינים בוחנים בין היתר את

קרא עוד »
  Call Now Button