הסדרי ראייה בגיל הרך (זמני שהות)

החלטתם על גירושים? יש לכם ילדים משותפים בגיל הרך?

הסדרי ראייה בגיל הרך (זמני שהות) הם נושא מורכב ומאתגר שיכול להוות מקור לסכסוכים רבים בין הורים גרושים או הורים הנמצאים על סף תהליך גירושין. עם זאת, חשוב לזכור שהמטרה העיקרית של הסדרי ראייה (זמני שהות) היא להבטיח שהילדים המשותפים שלכם יהנו מקשר משמעותי עם שני ההורים שלהם, גם לאחר תהליך הגירושין. בעבר הלא רחוק, הייתה נהוגה בישראל חזקת הגיל הרך, שקבעה כי ילדים מתחת לגיל שש יימסרו למשמורת האם באופן אוטומטי. בשנים האחרונות, חל שינוי בגישת המשפט הישראלי בנושא זה, והיום חזקת הגיל הרך היא רק חזקה חלוטה, היכולה להיקבע אחרת על ידי בית המשפט במקרה שבו יש צורך בשינוי הקביעה ללטובת הילד.

משמרות משותפות מתחת לגיל 6

יש לשים לב שיש 2 בתי דין המוסמכים לקבוע החלטות משפטיות בנוגע למשמרות משותפות מתחת לגיל 6. אחד מהם הוא בית דין הרבני הנוטה לקבוע בפסקי הדין שלו משמרת יחיד לאמהות כאשר הילדים מתחת לגיל 6,  במידה והן מסוגלות לגדל את ילדיהן לבד. במקרה של גירושין, ההורים יכולים להגיע להסכם בעצמם על הסדרי ראייה (זמני שהות), או שהנושא יועבר להכרעה של בית המשפט. כאשר ההורים מסכימים על הסדרי ראייה (זמני שהות), הם יכולים להגיש את ההסכם לאישור בית המשפט. בית המשפט יבחן את ההסכם ויעריך האם הוא לטובת הילדים.

מזונות ילדים עד גיל 6

קביעת מזונות ילדים עד גיל 6 תלויה במידה רבה ביחסים ביניכם. הורים המסוגלים לשתף פעולה בצורה יעילה עם תקשורת רציפה בין ההורים, יכולים להגיע להסכמה בנוגע לדמי המזונות באמצעות הליך גישור מקצועי. הליך הגישור מתבצע יחד עם עורך דין מוסמך המתמחה בתחום דיני משפחה. הליך הגישור הוא מומלץ במיוחד והוא מאפשר לכם לקצר את תהליך הגירושים ל-3 עד 4 מפגשים סך הכל מבלי לפנות לערכאות משפטיות היכולות להאריך את תהליך הפרידה והגירושין. כאשר בית המשפט קובע הסדרי ראייה(זמני שהות) ללא תהליך גישור, בית המשפט לדיני משפחה יבחן את הנסיבות הספציפיות של כל מקרה על מנת להגיע להחלטה אשר מיישמת את העיקרון שטובת הילדים המשותפים היא לפני הכל.

הסדרי ראייה בגיל הרך (זמני שהות)

לקבלת ייעוץ משפטי מקצועי בנוגע להסדרי ראייה בגיל הרך (זמני שהות), כל מה שאתם צריכים לעשות הוא לפנות אלינו דרך האתר. אנחנו במשרד עורכי דין אילן גבע זמינים עבורכם דרך מספר הטלפון המופיע בראש הדף.

תחומים נוספים

פלילי

התחום הפלילי הוא התחום שזוכה להילה וליוקרה הגבוהה ביותר בתחום עריכת דין. מדובר בתחום שמרבה להגיע לכותרות בתקשורת, תחום שעוסק

קרא עוד »

אפוטרופוס

מינוי אפוטרופוס לאדם או לקטין הוא אירוע שלרוב מתבצע בנסיבות מצערות. זהו מצב שבו אדם בוגר הופך ללא כשיר לדאוג

קרא עוד »

ירושה ועזבון

ענייני צוואה וירושה נוטים להידחק מתהליכי המחשבה של בני אדם. אלו הן מחשבות מעציבות ורבים  פשוט מעדיפים לא לעסוק במה 

קרא עוד »

גירושין

גירושים הם תהליך מורכב ורגשי שמוביל לשינויים מהותיים בחיים האישיים והמשפחתיים של הזוג המעורב. לצד המורכבות הרגשית והאישית יש צורך

קרא עוד »
  Call Now Button