חלוקת רכוש בגירושין

קיבלתם החלטה להתגרש? לא יודעים איך לבצע את חלוקת הרכוש?

אחד הנושאים המורכבים ביותר בתהליך גירושין הוא חלוקת הכספים, הרכוש והנכסים של שני בני הזוג. במידה ואין לכם הסכם ממון שנערך ונתחם לפני ההחלטה להתגרש, תדרשו להגיע להסכמה הדדית או לתת לבית המשפט לקבוע באמצעות פסק דין. חלוקת רכוש בגירושין מומלץ לקבוע בתהליך גישור מקצועי. תהליך גישור זה נערך באמצעות 3 עד 4 מפגשים עם עורך דין מוסמך בתחום דיני משפחה. המפגשים נערכים במקום נטרלי, בדרך כלל במשרדו של עורך הדין, במטרה להביא להסכמה הדדית בנוגע לחלוקת הכספים והרכוש שלכם.

חלוקת רכוש בין בני זוג

חלוקת רכוש בין בני זוג בתהליך גירושין היא אחד הנושאים החשובים והמורכבים ביותר והיא יכולה להשפיע על כל התהליך כולו. אם כן, יש צורך בניהול נכון של חלוקת הרכוש על מנת לא להגיע לסכסוך כלכלי מורכב וארוך. ישנן השלכות נרחבות על העתיד הכלכלי של כל אחד מבני הזוג, ולכן חשוב לטפל בנושא חלוקת הרכוש בצורה מקצועית ומושכלת. על פי הדין הישראלי, בני זוג שנישאו לאחר 1.1.1974, ברירת המחדל היא חלוקת רכוש שווה בין בני הזוג, כאשר הרכוש המשותף כולל את כל הרכוש שנצבר במהלך הנישואין, בין אם נרכש במשותף ובין אם נרכש על ידי אחד מבני הזוג בלבד. עם זאת, ישנם מספר חריגים לכלל זה, אשר עשויים להוביל לכך שרכוש מסוים יחשב כרכוש אישי ולא ייכלל בחלוקה.

מה החריגים הנוגעים לחלוקת הרכוש?

לתהליך חלוקת רכוש בגירושין יש מספר חריגים. חלוקת הרכוש לא תתבצע באופן שווה כאשר יש רכוש שנרכש לפני הנישואין, או רכוש שהתקבל במתנה או בירושה. יש להתייחס גם לרכוש וכספים ששימשו את אחד מבני הזוג לבית העסק שלו או למימון הוצאות אישיות של אחד מבני הזוג. בית המשפט לדיני משפחה מתייחס לפרמטרים נוספים כמו ההשקעה הכספית של כל אחד מבני הזוג והנסיבות הנוגעות לסיום הנישואין. 

חלוקת רכוש בגירושין

לקבלת מידע נוסף בנוגע לתהליך חלוקת רכוש בגירושין, צרו איתנו קשר דרך מספר הטלפון המופיע בראש האתר. אנחנו במשרד עורכי דין אילן גבע נשמח לסייע לכם בתהליך חלוקת הרכוש, בין אם זה באמצעות תהליך גישור ובין אם זה באמצעות ייעוץ משפטי או ייצוג בבית המשפט לדיני משפחה.

תחומים נוספים

פלילי

התחום הפלילי הוא התחום שזוכה להילה וליוקרה הגבוהה ביותר בתחום עריכת דין. מדובר בתחום שמרבה להגיע לכותרות בתקשורת, תחום שעוסק

קרא עוד »

אפוטרופוס

מינוי אפוטרופוס לאדם או לקטין הוא אירוע שלרוב מתבצע בנסיבות מצערות. זהו מצב שבו אדם בוגר הופך ללא כשיר לדאוג

קרא עוד »

ירושה ועזבון

ענייני צוואה וירושה נוטים להידחק מתהליכי המחשבה של בני אדם. אלו הן מחשבות מעציבות ורבים  פשוט מעדיפים לא לעסוק במה 

קרא עוד »

גירושין

גירושים הם תהליך מורכב ורגשי שמוביל לשינויים מהותיים בחיים האישיים והמשפחתיים של הזוג המעורב. לצד המורכבות הרגשית והאישית יש צורך

קרא עוד »
  Call Now Button