חלוקת רכוש ידועים בציבור

איך מחלקים רכוש בעת פרידה של ידועים בציבור?

חלוקת רכוש ידועים בציבור היא הליך משפטי הנערך כאשר זוג ידועים בציבור המנהל משק בית משותף מחליט להיפרד. על פי הדין הישראלי, על בני זוג ידועים בציבור חלה חזקת השיתוף, אשר קובעת כי כל הרכוש שנצבר במהלך הקשר הזוגי, בין אם נרכש במשותף ובין אם נרכש על ידי אחד מבני הזוג בלבד, הוא רכוש משותף. עם זאת, בניגוד לבני זוג נשואים, ידועים בציבור אינם מחויבים להוכיח כי הייתה ביניהם כוונה לשתף ברכוש. אם כן, נושא חלוקת הכספים, הנכסים והרכוש יכול להגיע לערכאות משפטיות ולהביא לסכסוך מר וארוך על רקע פיננסי. בכדי לא להגיע למצב הזה, מומלץ לפנות לעורך דין המתמחה בדיני משפחה ויש לו ניסיון והסמכה כמגשר.

איך גישור יכול לסייע בתהליך?

החלטה על פרידה של בני זוג אינה החלטה קלה וכאשר יש עניין כלכלי הנוגע לפרידה, סכסוכים יכולים להופיע בצורה מהירה. על מנת להימנע מסכסוך ארוך, יש לכם אפשרות לפנות לתהליך גישור. תהליך גישור מתבצע באמצעות סדרת מפגשים, כאשר המינימום בדרך כלל הוא 3 מפגשים. המפגשים הללו מתקיימים במקום נטרלי עם עורך דין לדיני משפחה. במפגשים הללו עורך הדין יסייע לכם להגיע להסכמה מלאה בנוגע לחלוקת הרכוש על מנת שתהיה הוגנת, הגיונית ולא תפגע ביכולת הכלכלית שלכם לאחר הפרידה.

חלוקת רכוש לאחר פרק ב’

חלוקת רכוש ידועים בציבור נוגעת במקרים רבים לתהליכי פרידה של בני זוג מבוגרים הנמצאים בפרק ב’ או פרק ג’ בזוגיות שלהם. ככל שבני הזוג יותר מבוגרים כך הסיכוי שצברו כספים, רכוש יקר ונכסים הוא גדול יותר. חשוב שיהיה לכם את כל הידע הנדרש בכדי להבין מה הזכויות והחובות שלכם. ישנה חלוקה בין רכוש שנרכש לפני הזוגיות שלכם ורכוש שנרכש אחרי, או רכוש וכספים הנוגעים לירושה. בית המשפט לדיני משפחה גם מתייחס למשך זמן של הקשר זוגי וההשקעה הכלכלית של כל אחד מכם בנוגע לרכוש והנכסים המשותפים.

חלוקת רכוש ידועים בציבור

לקבלת מידע נוסף וייעוץ משפטי בנוגע לחלוקת רכוש ידועים בציבור, כל מה שאתם צריכים לעשות הוא לפנות אלינו דרך האתר ואנחנו במשרד עורכי דין אילן גבע נספק לכם את כל המידע העדכני בנוגע לתהליך חלוקת הרכוש והכספים שלכם.

תחומים נוספים

פלילי

התחום הפלילי הוא התחום שזוכה להילה וליוקרה הגבוהה ביותר בתחום עריכת דין. מדובר בתחום שמרבה להגיע לכותרות בתקשורת, תחום שעוסק

קרא עוד »

אפוטרופוס

מינוי אפוטרופוס לאדם או לקטין הוא אירוע שלרוב מתבצע בנסיבות מצערות. זהו מצב שבו אדם בוגר הופך ללא כשיר לדאוג

קרא עוד »

ירושה ועזבון

ענייני צוואה וירושה נוטים להידחק מתהליכי המחשבה של בני אדם. אלו הן מחשבות מעציבות ורבים  פשוט מעדיפים לא לעסוק במה 

קרא עוד »

גירושין

גירושים הם תהליך מורכב ורגשי שמוביל לשינויים מהותיים בחיים האישיים והמשפחתיים של הזוג המעורב. לצד המורכבות הרגשית והאישית יש צורך

קרא עוד »
  Call Now Button