ייפוי כוח מתמשך – הביטחון שלך לעתיד

אם ישאלו את רובנו מה ההליכים שחשוב ביותר לבצע לקראת הגיענו לגיל מבוגר, סביר להניח ש”ביטוח סיעודי” ו”כתיבת צוואה” יהיו כמה מהתשובות הראשונות. לא כולנו מודעים להליך נוסף וקריטי שיקבע את איכות חיינו וביטחוננו האישי לעת זקנה לא פחות – ולעתים יותר – משני אלו. במאמר זה נספר לכם כל מה שאתם צריכים לדעת על ייפוי כוח מתמשך. 

מהו ייפוי כוח מתמשך?

ייפוי כוח מתמשך הוא הליך המאפשר לכל אדם כשיר שגילו עולה על 18 את היכולת לקבוע מי יטפלה בו ובכל מה שנוגע לחייו, בריאותו ורכושו במקרה שלא יוכל עוד לעשות זאת בעצמו, עקב גיל מתקדם, מחלה או תאונה. 

למעשה, חתימה על ייפוי כוח מתמשך היא הדרך של אדם להעניק לעצמו שלוות נפש וביטחון, הנשענים על הידיעה שאם חלילה יגיע למצב סיעודי, מי שיטפלו בו יהיו האנשים שהוא סומך עליהם והיקרים לו ביותר: בין אם אלו בני זוג, ילדים, הורים, אחים או חברים קרובים.

כשאנו צעירים ובריאים קל להדחיק את המשמעות שיכולה להיות להליך זה בקביעת איכות חיינו, אושרנו וביטחוננו האישי בשלב מאוחר יותר בחיים. אולם מאוד לא מומלץ להשאיר את כל אלו ליד הגורל, כאשר ביכולתנו לוודא שבערוב ימינו או במקרה של אסון או חולי בלתי צפויים, נקבל את הטיפול החם, המסור והאמין ביותר ממי שאנו בוטחים בו עם חיינו, בריאותנו ורכושנו כאחד.

באילו תחומים ניתן להעניק ייפוי כוח מתמשך? 

ניתן לחתום על ייפוי כוח מתמשך בשלושה תחומים:

  • עניינים אישיים – מינוי אדם קרוב לדאוג לענייניכם האישיים באמצעות ייפוי כוח מתמשך, משמעו שאתם מפקידים בידיו את הדאגה לכל הקשור לחייכם האישיים: רווחתכם, מגוריכם, חיי החברה והפנאי שלכם או לימודים ותעסוקה.
  • עניינים בריאותיים – מי שתסמיכו לדאוג לענייניכם הרפואיים באמצעות ייפוי כוח מתמשך, יהיה אחראי בין היתר על קביעת בדיקות וטיפולים ועל בחירת סוגי הטיפול שתקבלו, הרופאים שיטפלו בכם והמוסדות שיעניקו לכם את הטיפול.
  • ענייני רכוש – מי שתמנו באמצעות ייפוי כוח מתמשך לטפל בכל הסוגיות הקשורות לרכושכם, יהיה אמון בין השאר על ניהול חשבון או חשבונות הבנק שבבעלותכם, הקצבאות שאתם זכאים לקבל, קופות פנסיה וגמל וכן ביתכם או נכסי נדל”ן אחרים שבבעלותכם.

למי כדאי לפנות למתן ייפוי כוח מתמשך?

לאור החשיבות המכרעת של הליך משפטי זה לאיכות חייכם וביטחונכם האישי בעתיד, משרד המשפטים קבע כי רק עו”ד אשר עברו הסמכה מתאימה יוכלו לערוך מסמך ייפוי כוח מתמשך, ולהפקיד אותו בידי האפוטרופוס הכללי ליום בו הקרובים לכם יוכלו לפנות ולבקש להפעיל את ייפוי הכוח המתמשך עבורכם.

חשוב שמי שילווה אתכם בהסדרתו יהיה עורך דין לדיני משפחה שלצד ניסיון, מקצועיות וידע משפטי נרחב, ניחן גם ביחס אישי מסור, אמפתי, סבלני ורגיש ללקוחותיו, בזמינות מלאה עבורם ובשקיפות מוחלטת בכל נושא.

נשמח לעמוד לשירותכם ולדאוג לכך שהעתיד שלכם יהיה בידיים בטוחות. הציבו עוד היום את ביטחונכם האישי, איכות חייכם ושלוות הנפש שלכם במקום הראשון.

תחומים נוספים

פלילי

התחום הפלילי הוא התחום שזוכה להילה וליוקרה הגבוהה ביותר בתחום עריכת דין. מדובר בתחום שמרבה להגיע לכותרות בתקשורת, תחום שעוסק

קרא עוד »

אפוטרופוס

מינוי אפוטרופוס לאדם או לקטין הוא אירוע שלרוב מתבצע בנסיבות מצערות. זהו מצב שבו אדם בוגר הופך ללא כשיר לדאוג

קרא עוד »

ירושה ועזבון

ענייני צוואה וירושה נוטים להידחק מתהליכי המחשבה של בני אדם. אלו הן מחשבות מעציבות ורבים  פשוט מעדיפים לא לעסוק במה 

קרא עוד »

גירושין

גירושים הם תהליך מורכב ורגשי שמוביל לשינויים מהותיים בחיים האישיים והמשפחתיים של הזוג המעורב. לצד המורכבות הרגשית והאישית יש צורך

קרא עוד »
  Call Now Button