מה ההבדל בין משמורת משותפת להסדרי שהות

אם אתם נמצאים בהליך גירושין או החלטתם להתגרש, כדאי שתכירו את כל המושגים הרלוונטיים להליך. הסדרי שהות מתייחסים לקביעת הזמנים בהם אחד ההורים מגיע לבית בו גדלים הילדים לצורך שהות איתם, בין זה שהות בתוך הבית ובין אם זה ביחד איתם במקום בחוץ. המטרה של הסדרי שהות הוא לשמור על קשר רציף על הילדים המשותפים, אך אין זה דומה למשמורת משותפת. במקרה של משמורת משותפת, שני בני הזוג מגדלים את הילדים המשותפים בזמנים שווים פחות או יותר הנקבעים מראש בתהליך הגירושין או על פי פסק דין של בית משפט.

האם משלמים מזונות בהסדרי שהות?

ברוב המקרים מי שלא מגדל את הילדים באופן יום יומי אלא מגיע רק לזמנים קצובים של הסדרי שהות, ידרש לשלם דמי מזונות. דמי המזונות נקבעים על פי מספר פרמטרים כגון המרחק בין בתי 2 ההורים שהתגרשו, הצרכים של הילדים וגילאי הילדים שלכם. כאשר מדובר על משמורת משותפת, יתכן ובית המשפט יקבע כי לא יהיה תשלום מזונות. עם זאת, חשוב לדעת כי בנושא דמי מזונות כל מקרה הוא לגופו ולא ניתן לדעת מראש מה יהיה פסק הדין של בית המשפט.

ניהול תהליך גירושין בתהליך גישור

על מנת שתוכלו להגיע להסכמות בנושאים החשובים ביותר של תהליך הגירושין, כמו למשל דמי מזונות ומשמורת על הילדים, מומלץ לפנות להליך גישור עם עורך דין המתמחה בדיני משפחה. הליך גישור נבנה על פי סדרה של 3 עד 4 מפגשים עם עורך דין מוסמך. בסדרת מפגשים זו תדרשו להגיע להסכמה בכל הנושאים הרלוונטיים ביותר בהליך הגירושין שלכם. אנחנו במשרד עורכי דין אילן גבע נשמח לסייע לכם בתהליך גישור או בייצוג בבית המשפט בכדי להגיע לתוצאה הטובה ביותר מבחינתכם.

יצירת קשר עם עו”ד לגירושין

לקבלת פרטים נוספים על תהליך גירושין וקביעת הסדרי שהות או דמי מזונות, צרו איתנו קשר דרך האתר והצטרפו למאות הזוגות שכבר פנו אלינו בשנים האחרונות. אנחנו במשרד עורכי דין אילן גבע נשמח לסייע לכם בתהליך על מנת להגיע להסכמות בנושאים החשובים ביותר עבורכם ועבור הילדים שלכם. הניסיון שלנו יעזור לכם לקצר תהליכים בירוקרטיים ולמנוע ככל הניתן ניהול התיק לאורך זמן ממושך בערכאות המשפטיות.

תחומים נוספים

פלילי

התחום הפלילי הוא התחום שזוכה להילה וליוקרה הגבוהה ביותר בתחום עריכת דין. מדובר בתחום שמרבה להגיע לכותרות בתקשורת, תחום שעוסק

קרא עוד »

אפוטרופוס

מינוי אפוטרופוס לאדם או לקטין הוא אירוע שלרוב מתבצע בנסיבות מצערות. זהו מצב שבו אדם בוגר הופך ללא כשיר לדאוג

קרא עוד »

ירושה ועזבון

ענייני צוואה וירושה נוטים להידחק מתהליכי המחשבה של בני אדם. אלו הן מחשבות מעציבות ורבים  פשוט מעדיפים לא לעסוק במה 

קרא עוד »

גירושין

גירושים הם תהליך מורכב ורגשי שמוביל לשינויים מהותיים בחיים האישיים והמשפחתיים של הזוג המעורב. לצד המורכבות הרגשית והאישית יש צורך

קרא עוד »
  Call Now Button