מזונות ילדים מעל גיל 18

יש לכם ילדים משותפים מעל גיל 18? לא יודעים איך יחושבו דמי המזונות?

במדינות ישראל מזונות ילדים הם זכותו של ילד עד גיל 18, או עד גיל 21 אם הוא ממשיך ללמוד לימודים אקדמיים. לאחר גיל 18, ההורים אינם מחויבים עוד לשאת בהוצאות הילדים, אלא אם כן הילד אינו מסוגל לפרנס את עצמו. קביעת מזונות ילדים מעל גיל 18 מתבצעת בכל מקרה לגופו וישנם מקרים שבהם בית המשפט עשוי להורות על תשלום מזונות לילדים מעל גיל 18, גם אם הם אינם מסוגלים לפרנס את עצמם. אם אתם נמצאים בהליך גירושין ויש לכם ילד או מספר ילדים משותפים מעל גיל 18, כדאי שתכירו את המצבים בהם יתכן ובית המשפט יקבע תשלום דמי מזונות.

מתי ישולמו מזונות מעל 18?

ישנם מספר מקרים בהם יתכן ותהיה דרישה של בית המשפט לדיני משפחה או בית הדין הרבני לתשלום מזונות כאשר ילד אחד או מספר ילדים הם מעל לגיל 18. במידה ויש ילד משותף לשניכם מעל גיל 18 והוא סובל מבעיות בתפקוד, כמו מגבלה פיזית או נפשית, יתכן ותהיה דרישה לדמי מזונות מההורה שאינו מגדל את הילד באופן יום יומי. בית המשפט יבדוק מי ההורה עם ההכנסה הגבוהה יותר על מנת לקבוע את גובה דמי המזונות. מקרים אחרים בהם יתכן ותהיה דרישה לדמי מזונות הם לימודים אקדמאיים של הילד מעל לגיל 18 עד לסיום הלימודים שלו. במצבים אחרים כמו אבטלה מתמשכת של הילד או תלות כלכלית מסיבות אחרות, יתכן וגם כן תהיה דרישה לדמי מזונות מההורה בעל ההכנסה הגבוהה יותר מבין שניכם.

הגשת תביעה לבית משפט

חשוב לציין כי מזונות ילדים מעל גיל 18 אינם מגיעים בזכאות אוטומטית. ההורה שמעוניין לקבל מזונות על ילדיו המתגוררים עימו והם מעל גיל 18, צריך להגיש תביעה לבית המשפט לדיני משפחה או לבית הדין הרבני, בהתאם להערכאה המשפטית שפניתם אליה בתהליך הגירושין. ההחלטה בעניין תשלום מזונות לילדים אשר הגיעו לגיל 18 ומעלה מתקבלת על ידי בית המשפט לפי עקרון טובת הילד. בית המשפט יבחן את הנסיבות הספציפיות של כל מקרה לגופו.

מזונות ילדים מעל גיל 18

לקבלת ייצוג בבית המשפט בנוגע למזונות ילדים מעל גיל 18, צרו איתנו קשר דרך האתר ותוכלו לקבל ייצוג משפטי כבר בימים הקרובים. אנחנו במשרד עורכי דין אילן גבע מלווים מאות הורים בתהליכי גירושין וקביעת דמי מזונות ונשמח לסייע לכם לאורך כל התהליך המשפטי.

תחומים נוספים

פלילי

התחום הפלילי הוא התחום שזוכה להילה וליוקרה הגבוהה ביותר בתחום עריכת דין. מדובר בתחום שמרבה להגיע לכותרות בתקשורת, תחום שעוסק

קרא עוד »

אפוטרופוס

מינוי אפוטרופוס לאדם או לקטין הוא אירוע שלרוב מתבצע בנסיבות מצערות. זהו מצב שבו אדם בוגר הופך ללא כשיר לדאוג

קרא עוד »

ירושה ועזבון

ענייני צוואה וירושה נוטים להידחק מתהליכי המחשבה של בני אדם. אלו הן מחשבות מעציבות ורבים  פשוט מעדיפים לא לעסוק במה 

קרא עוד »

גירושין

גירושים הם תהליך מורכב ורגשי שמוביל לשינויים מהותיים בחיים האישיים והמשפחתיים של הזוג המעורב. לצד המורכבות הרגשית והאישית יש צורך

קרא עוד »
  Call Now Button