משמורת משותפת תנאים

מה התנאים למשמרות משותפות ואיך היא נקבעת?

משמרות משותפות נקבעות על פי מספר פרמטרים עיקריים המהווים בסיס להחלטות של בית הדין הרבני או בית הדין לדיני משפחה. ישנם הבדלים בין החלטות בית הדין הרבני לבין החלטות בית הדין לדיני משפחה, אך עם זאת שניהם דוגלים בטובת הילדים במקרה של גירושין. בית הדין הרבני לעיתים רבות נוטה לצד של האם בנוגע למשמורת ובתי הדין לדיני משפחה נוטה לצד השויון והאפשרות למשמורת משותפת של שני בני הזוג.

משמרות משותפות חלוקת ימים

ישנם 4 פרמטרים עיקריים הנוגעים לקביעת משמרות משותפות חלוקת ימים. פרמטר ראשון הוא מסוגלות הורית. שני ההורים חייבים להיות מסוגלים לספק לילדיהם את הטיפול הפיזי, הרגשי והכלכלי הנדרש. פרמטר שני הוא יחסים תקינים בין ההורים. שני ההורים חייבים להיות מסוגלים לשתף פעולה בצורה יעילה, ולהתקשר זה עם זה באופן בריא. מה שמאפשר במקרים רבים לקבוע את המשמורת בתהליך של גישור והסכם גירושים עם עורך דין. פרמטר שלישי הוא מרחק מגורים סביר. שני ההורים חייבים לגור במרחק סביר זה מזה, כך שהילדים יוכלו לבלות זמן משמעותי עם כל אחד מהם. פרמטר נוסף הוא רצון הילדים שלכם. כאשר הילדים הם מעל גיל מסוים, בית המשפט ישמע את עמדתם בעניין משמורת משותפת.

מתי הנטיה תהיה למשמורת האם?

משמרות משותפות הוא נושא מורכב המעסיק את בית הדין לדיני משפחה ובית הדין הרבני שעות רבות בכל יום. הנטיה הכללית של 2 בתי הדין בנוגע למשמורת של האם תהיה כאשר הילדים עדיין קטנים. לגיל יש השפעה רבה על ההחלטה אצל מי יגדלו הילדים. ככל שהגיל של הילדים שלכם הוא בחזקת הגיל הרך, יתכן ויקבעו עבור האב הסדרי ראיה ולא משמורת משותפת. עם זאת, יש לכם אופציה להתחיל בתהליך גישור עם עורך דין על מנת להגיע להסכמות מחוץ לערכאות המשפטיות. את ההסכם בית המשפט לדיני משפחה או בית הדין הרבני ידרשו לאשר.

ייעוץ משפטי למשמרות משותפות

לקבלת ייעוץ משפטי וייצוג בבית משפט בנוגע לקביעת משמרות משותפות, צרו איתנו קשר דרך האתר ותוכלו לקבל ליווי וייעוץ משפטי מצוות עורכי הדין הטוב ביותר בתחום. אנחנו במשרד עורכי דין אילן גבע מביאים איתנו ידע וניסיון בניהול מאות תיקים בכל שנה בתחום דיני משפחה ונשמח לסייע לכם בתהליך הגירושין שלכם.

תחומים נוספים

פלילי

התחום הפלילי הוא התחום שזוכה להילה וליוקרה הגבוהה ביותר בתחום עריכת דין. מדובר בתחום שמרבה להגיע לכותרות בתקשורת, תחום שעוסק

קרא עוד »

אפוטרופוס

מינוי אפוטרופוס לאדם או לקטין הוא אירוע שלרוב מתבצע בנסיבות מצערות. זהו מצב שבו אדם בוגר הופך ללא כשיר לדאוג

קרא עוד »

ירושה ועזבון

ענייני צוואה וירושה נוטים להידחק מתהליכי המחשבה של בני אדם. אלו הן מחשבות מעציבות ורבים  פשוט מעדיפים לא לעסוק במה 

קרא עוד »

גירושין

גירושים הם תהליך מורכב ורגשי שמוביל לשינויים מהותיים בחיים האישיים והמשפחתיים של הזוג המעורב. לצד המורכבות הרגשית והאישית יש צורך

קרא עוד »
  Call Now Button