משמרות משותפות מזונות

האם משמורת משותפת כרוכה בתשלומי מזונות?

בתי הדין לדיני משפחה (בתי משפט השלום) בשנים האחרונות נוטים לקבוע משמרות משותפות עבור בני זוג הנמצאים בתהליך גירושין ויש להם ילדים משותפים. אם בעבר התפיסה הייתה שהאמא צריכה לגדל את הילדים באופן קבוע, היום משמורת משותפת נחשבת הטובה ביותר עבור הילדים המשותפים, במידה ו-2 ההורים עומדים בקריטריונים הרלוונטיים למשמורת משותפת. ומה לגבי משמרות משותפות מזונות? אחד הנושאים שעלו בבתי המשפט לדיני משפחה ובתי הדין הרבניים הוא נושא תשלום המשונות כאשר נקבעה משמורת משותפת על הילדים המשותפים. למעשה, לא כל משמורת משותפת כרוכה בתשלום מזונות. אם ההורים משתכרים שכר זהה או דומה, יתכן ובית המשפט יקבע שלא יהיה תשלום מזונות. אין חוק הקובע לגבי הנושא אך ישנם תקדימים משפטיים.

איך נקבעים מזונות ילדים?

אם ההכנסות של ההורים שונות באופן משמעותי, בית המשפט עשוי להורות על תשלום מזונות מההורה בעל ההכנסה הגבוהה יותר להורה בעל ההכנסה הנמוכה יותר. ההחלטה בעניין תשלום מזונות במקרה של משמורת משותפת מתקבלת על ידי בית המשפט לפי עקרון טובת הילד. בית המשפט יבחן את הנסיבות הספציפיות של כל מקרה, כולל גיל הילדים כאשר בדרך כלל מזונות ייפסקו עם הגיעם של הילדים לגיל 18. עניין הוצאות על הילדים הוא רלוונטי מאוד לקביעת גובה המזונות וכפי שכבר ציינו במידה ומדובר במשמורת משותפת, השיקולים יהיו אחרים לעומת משמורת של אחד ההורים. אם אתם רוצים לדעת איך נקבעים מזונות ילדים, כדאי להבין כי היכולת של ההורים לשלם מזונות היא קריטית. בית המשפט יבחן את היכולת של ההורים לשלם מזונות, כדי לוודא שהם לא ייכנסו לקשיים כלכליים.

האם משמרת משותפת מבטלת מזונות?

השאלה שעולה אצל הורים המחליטים להתגרש היא – האם משמרת משותפת מבטלת מזונות? לא ניתן לקבוע כי משמורת משותפת על הילדים שלכם תבטל באופן אוטומטי מזונות, מכיוון שהשיקול הכלכלי הוא יכולת ההשתכרות של כל אחד מההורים. משמורת משותפת היא מודל הורות שמציע יתרונות רבים לילדים, אך היא גם מחייבת את ההורים לשתף פעולה זה עם זה ולשאת באחריות משמעותית לגידול הילדים. במקרה של משמורת משותפת, חשוב להתייעץ עם עורך דין כדי לוודא שהסדר המזונות הוא הוגן עבור כל הצדדים המעורבים.

ייעוץ משפטי למשמרות משותפות מזונות

לקבלת ייעוץ וליווי משפטי מקצועי בנוגע למשמרות משותפות מזונות, צרו איתנו קשר דרך האתר ואנחנו נשמח לסייע לכם בכל התהליך המשפטי. אנחנו במשרד עורכי דין אילן גבע מתמחים בתהליכי גירושין ונשמח לסייע לכם להגיע להסמכה הדדית לגבי נושא המשמורת על הילדים ותשלום דמי המזונות.

תחומים נוספים

פלילי

התחום הפלילי הוא התחום שזוכה להילה וליוקרה הגבוהה ביותר בתחום עריכת דין. מדובר בתחום שמרבה להגיע לכותרות בתקשורת, תחום שעוסק

קרא עוד »

אפוטרופוס

מינוי אפוטרופוס לאדם או לקטין הוא אירוע שלרוב מתבצע בנסיבות מצערות. זהו מצב שבו אדם בוגר הופך ללא כשיר לדאוג

קרא עוד »

ירושה ועזבון

ענייני צוואה וירושה נוטים להידחק מתהליכי המחשבה של בני אדם. אלו הן מחשבות מעציבות ורבים  פשוט מעדיפים לא לעסוק במה 

קרא עוד »

גירושין

גירושים הם תהליך מורכב ורגשי שמוביל לשינויים מהותיים בחיים האישיים והמשפחתיים של הזוג המעורב. לצד המורכבות הרגשית והאישית יש צורך

קרא עוד »
  Call Now Button