מתי לפנות לעורך דין לדיני משפחה

עורך דין לדיני משפחה מסייע בהתמודדות עם נושאים סבוכים וחשובים, בכמה תחומים. על מנת להבין מתי לפנות לעורך הדין, צריך לדעת שתחת התחום הנרחב של דיני המשפחה, ניתן למצוא כמה וכמה קטגוריות שרלוונטיות כמעט לכל אחד, בזמן זה או אחר. עורך דין שעוסק בכך צריך להיות בעל ידע מקיף בתחומים כגון מעמד אישי (נישואין וגירושין), עריכת הסכמי טרום נישואין, ליווי משפטי בתהליך גירושין, הגעה להסדרי ראייה והסדרי מזונות, צוואות ואפוטרופסות ועוד. 

אין ספק כי עניינים אישיים ומשפחתיים הם מהמורכבים שניתן למצוא, שכן מעורבים בהם היבטים כלכליים ורגשיים יחדיו. על מנת לצלוח את הסוגייה החשובה לכם בצורה מיטבית, חשוב לבחור עורך דין מיומן שיכול לשלב בין גישה מקצועית מובהקת לבין אינטליגנציה רגשית. יש צורך בהכרה מעמיקה של החוק ובהרבה מקרים חשיבה מחוץ לקופסה. מערכת המשפט הכפולה בישראל, המורכבת מבית משפט לענייני משפחה ומבית הדין הרבני, הופכת את הייעוץ המשפטי לבעל חשיבות עליונה. 

במקרים הללו, טוב שעורך דין לענייני משפחה יעמוד לימינכם 

ישנם מספר מצבים שבהם אין ספק כי התייעצות עם עורך דין לדיני משפחה אינה מותרות אלה עניין חשוב ואף חיוני. 

  1. הסכמי טרום נישואין וסכסוכים בזוגיות – תחום אלה כוללים ענייני נישואין, הסכמי ממון לפני הנישואין או לאחר נישואין, הסדרים בגירושין, טיפול במזונות, הסדרת הורות משותפת, הסדרי ראייה ומשמורת.
  2. ירושות וצוואות – עורך דין לדיני משפחה יוכל לסייע בכל מה שקשור עם עניינים משפטיים של צוואות, ירושות ואפוטרופסות. יש להביא בחשבון ניסיון בעריכת צוואות וכן טיפול בהתנגדויות לצוואות קיימות במידה ואלה לא נערכו בצורה תקינה או על פי רצונו של המוריש. 
  3. מבנים משפחתיים בסגנון “משפחה חדשה” – עורך הדין יכול לסייע לזוגות ויחידים כגון זוגות חד מיניים ומשפחות חד-הוריות, בשלל נושאים. קבוצות רבות מגלות שלא ניתן להן מענה מספק בחקיקה הישראלית הקיימת, ולכן עבור אנשים רבים הסכמים והסדרים בליווי עורך דין הם בעלי חשיבות עליונה. ליווי משפטי יכול להשפיע מאוד בשלל סוגיות משפחתיות ייחודיות.

בחירת עורך דין נכון לדיני משפחה

בחירת עורך דין מיומן בדיני משפחה היא דבר חשוב ביותר. עורך דין יעיל לדיני משפחה צריך להיות בעל ידע משפטי מעמיק, לצד יכולת בין אישית והבנה רגשית, שכן לקוחות רבים מצויים בסערת רגשות וזקוקים לאוזן קשבת. יש צורך בהרבה שיקול דעת בטיפול בסכסוכים משפחתיים. הדבר חשוב שבעתיים במקרים בהם מדובר בהורים לילדים קטנים, בהם יש לשקול הסדרי ראיה או מזונות בעלי השפעה ארוכת טווח. עו”ד אילן גבע עורך הדין שילווה אתכם בהליכים משפטיים, ייצוג או הגעה להסדרים או הסכמים בהיבטים משפחתיים, בכבוד וביעילות. 

תחומים נוספים

פלילי

התחום הפלילי הוא התחום שזוכה להילה וליוקרה הגבוהה ביותר בתחום עריכת דין. מדובר בתחום שמרבה להגיע לכותרות בתקשורת, תחום שעוסק

קרא עוד »

אפוטרופוס

מינוי אפוטרופוס לאדם או לקטין הוא אירוע שלרוב מתבצע בנסיבות מצערות. זהו מצב שבו אדם בוגר הופך ללא כשיר לדאוג

קרא עוד »

ירושה ועזבון

ענייני צוואה וירושה נוטים להידחק מתהליכי המחשבה של בני אדם. אלו הן מחשבות מעציבות ורבים  פשוט מעדיפים לא לעסוק במה 

קרא עוד »

גירושין

גירושים הם תהליך מורכב ורגשי שמוביל לשינויים מהותיים בחיים האישיים והמשפחתיים של הזוג המעורב. לצד המורכבות הרגשית והאישית יש צורך

קרא עוד »
  Call Now Button