עורך דין גירושין

טיפים חשובים מעורך דין לגירושין

גירושין בדרך כלל לא מתנהלים על מי מנוחות. יחד עם זאת, בעזרת טיפים נכונים ניתן לצלוח את התהליך הזה עם פחות בעיות ובצורה הרבה יותר טובה. להלן כמה טיפים מעו”ד אילן גבע, שצבר ניסיון רחב בתחום ומכיר אותו לעומקו:

1. הימנעו ממאבקים על נושאים זוטרים

השתדלו להגדיר לעצמכם מהו הטפל ומהו העיקר עבורכם. עיסוק בסכסוכים משפטיים ממושכים, במיוחד בנושאים שוליים, יכול להיות סוחט מבחינה רגשית וכלכלית. התמקדו בפתרון עניינים מרכזיים בצורה כמה שיותר ידידותית, שכן ב”מלחמות גירושין” בסופו של דבר כולם מפסידים.  באמצעות משא ומתן הוגן, שני הצדדים יוצאים נשכרים, אך נדרש לשם כך ליווי של עורך דין מנוסה, הגון ומיומן. גישה נבונה יכולה לזרז את התהליך, להפחית את האיבה ולהוביל לתוצאות משביעות רצון עבור כל הצדדים המעורבים. זה נכון על אחת כמה וכמה כאשר יש בתמונה ילדים.

2. ייצוג משפטי בשקיפות 

עורך דין לגירושין, בעל ניסיון רב, צריך להיות גם אמין ושקוף מול לקוחותיו. בחרו עורך דין שיעדכן אתכם לאורך כל התהליך, תוך שימוש בשפה ברורה ומובנת. עורך דין אמין ומנוסה ייצג אתכם בבית המשפט, במידת הצורך, כאשר תמיד תקבלו עדכונים שוטפים ותדעו היכן אתם עומדים ולמה לצפות. בחרו עורך דין שמבין מה צריך לעשות בהתמודדות עם סכסוך משפטי, תוך הבנה בתחום הנרחב של דיני משפחה בישראל.

3. הגדירו ציפיות ריאליות

הבינו שלא סביר שתקבלו בדיוק את כל מה שאתם רוצים בהסדר גירושין. בתי המשפט שואפים לחלוקה שוויונית, וגורמים כמו אורך תקופת הנישואין והעצמאות הכלכלית של שני הצדדים יכולים להשפיע על החלטות בתחום המזונות. כמו כן, החלטות על זמני השהות של הילדים אצל הוריהם מבוססות על טובת הילד, עם מגמה הולכת וגוברת של הסדרי משמורת משותפת. משמורת שכזאת, גם אם לא מתאימה לכולם, עשויה להיות טובה עבור הילדים. 

4. נסו להגיע לבית המשפט עם הסכם מוסדר, הגון ומוכן 

השתדלו להגיע להסכם גירושין נבון, שבית המשפט יאשר. חשוב שיהיה זה חוזה מנוסח נכון מבחינה משפטית. הסכם גירושין טוב פותר סוגיות כמו חלוקת הרכוש, מזונות וכספים ועניינים הקשורים לילדים. הסכם טוב יכול להוות בסיס לגירושין עם פחות משקעים, ואף ניתן לחסוך את הצורך בהתערבות וכפייה של בית המשפט.

תחומים נוספים

פלילי

התחום הפלילי הוא התחום שזוכה להילה וליוקרה הגבוהה ביותר בתחום עריכת דין. מדובר בתחום שמרבה להגיע לכותרות בתקשורת, תחום שעוסק

קרא עוד »

אפוטרופוס

מינוי אפוטרופוס לאדם או לקטין הוא אירוע שלרוב מתבצע בנסיבות מצערות. זהו מצב שבו אדם בוגר הופך ללא כשיר לדאוג

קרא עוד »

ירושה ועזבון

ענייני צוואה וירושה נוטים להידחק מתהליכי המחשבה של בני אדם. אלו הן מחשבות מעציבות ורבים  פשוט מעדיפים לא לעסוק במה 

קרא עוד »

גירושין

גירושים הם תהליך מורכב ורגשי שמוביל לשינויים מהותיים בחיים האישיים והמשפחתיים של הזוג המעורב. לצד המורכבות הרגשית והאישית יש צורך

קרא עוד »
  Call Now Button