עורך דין צוואה

מהי באמת החשיבות של עריכת צוואה על ידי עו”ד

מרבית האנשים מבינים פחות או יותר מהי צוואה. בדרך כלל אנשים מבינים שכדאי לערוך צוואה אבל מצד שני יש הרבה מיתוסים ועכבות שגורמים לפעמים לדחות את הטיפול בנושא עד שכבר מאוחר מדי. בשורות הבאות נסביר מהי באמת החשיבות של עריכת הצוואה, על ידי עורך דין. 

 

התאמה לחוק בשילוב וודאות משפטית

צוואה היא מסמך משפטי מחייב, שנועד לבטא את רצונו של אדם בנוגע לחלוקת רכושו לאחר מותו. צוואה המנוסחת באופן מקצועי ובעזרת עו”ד, מבטיחה התאמה מלאה לחוק, בשילוב בהירות עם וודאות משפטית וזה חשוב לאנשים היקרים לכם ביותר – היורשים. החוק בארץ מעמיד לא מעט תנאים בכדי שצוואה תהיה תקפה. כך למשל דרישת לנוכחות עדים במקרים מסוימים, וכן דרישות מיוחדות בנושאים כגון צוואות הדדיות. אי עמידה בתנאים עלולה לגרום לביטול הצוואה. עורך דין הבקיא במורכבות המשפטית יוכל לנסח צוואה המשקפת במדויק את רצונותיכם, תוך עריכת הצוואה באופן שניתן לאכיפה מבחינה משפטית.

מומחיות ומניעת סכסוכים

עורך דין המתמחה בצוואות ובקיא בהליכים משפטיים להגנה על צוואות שהוכנו בעבר, יכול לייצג אנשים בכמה דברים. לא רק כתיבת צוואה חדשה או שינוי צוואה, אלא גם לייצג נאמנה לקוחות שרוצים להגיש התנגדות לקיום צוואה שנערכה בצורה לא נאותה או תחת תנאים לא ראויים. המומחיות יכולה לעזור בניסוח צוואה שתוכל למנוע מראש התנגדויות עתידיות וסכסוכי ירושה. במקרים בהם טיבה או תוקפה של צוואה עשויים להיות מוטלים בספק, כאשר מנסחי הצוואה רוצים להוציא יורש חוקי מהצוואה או כאשר רוצים לציין תנאים ייחודיים, מעורבותו של עורך דין מיומן יכולה להבטיח את התגשמות כוונותיכם המלאה, ללא סיבוכים משפטיים.

התמודדות עם מצבים מורכבים

במצבים מסוימים נדרש שיקול דעת מעמיק במיוחד בעת עריכת צוואה. לדוגמה, אם לאדם יש נכסי נדל”ן רבים ויקרים, עורך דין יכול לסייע ביצירת תוכנית חלוקה הוגנת ונאותה, כדי למנוע סכסוכים בין יורשים. באופן דומה, אם המצווה מעוניין להחריג יורשים חוקיים, או לצוות רכוש למי שאינם קרובי משפחה או לטובת ארגונים, יש צורך בעורך דין מאוד מנוסה. כך הדבר כאשר צריכים לטפל בנושאים הנוגעים לבני זוג גרושים או פרודים ובעלי “פרק ב'” בחיים. במקרים הללו, צוואה תקפה נחשבת חיונית. ללא צוואה, חלוקת הרכוש נכפית על פי האמור בחוק כך שעשוי להיווצר מצב שבו זה לא יעלה בקנה אחד עם רצונו של המוריש.

הימנעות מתוצאות בלתי מכוונות

צוואות שנוסחו בצורה לא נכונה עלולות להוביל למחלוקות לא מתוכננות ולתוצאות הסותרות את כוונות המוריש. עורך דין הבקיא בנושאי ירושות ועיזבונות, יוכל להדריך אתכם בהשלכות המשפטיות של החלטות מבעוד מועד. ייעוץ משפטי יוכל להבטיח כי הצוואה תהיה ברורה, חד משמעית ומכבדת את רצונכם. 

מוזמנים לפנות לעו”ד אילן גבע בכל שאלה, לבירור תוקף של צוואה או לעריכת צוואה חדשה. זיכרו שבעוד שעריכת צוואה עשויה להיראות פשוטה, זהו נושא מורכב וסבוך במיוחד. 

 

תחומים נוספים

פלילי

התחום הפלילי הוא התחום שזוכה להילה וליוקרה הגבוהה ביותר בתחום עריכת דין. מדובר בתחום שמרבה להגיע לכותרות בתקשורת, תחום שעוסק

קרא עוד »

אפוטרופוס

מינוי אפוטרופוס לאדם או לקטין הוא אירוע שלרוב מתבצע בנסיבות מצערות. זהו מצב שבו אדם בוגר הופך ללא כשיר לדאוג

קרא עוד »

ירושה ועזבון

ענייני צוואה וירושה נוטים להידחק מתהליכי המחשבה של בני אדם. אלו הן מחשבות מעציבות ורבים  פשוט מעדיפים לא לעסוק במה 

קרא עוד »

גירושין

גירושים הם תהליך מורכב ורגשי שמוביל לשינויים מהותיים בחיים האישיים והמשפחתיים של הזוג המעורב. לצד המורכבות הרגשית והאישית יש צורך

קרא עוד »
  Call Now Button