פלילי

התחום הפלילי הוא התחום שזוכה להילה וליוקרה הגבוהה ביותר בתחום עריכת דין. מדובר בתחום שמרבה להגיע לכותרות בתקשורת, תחום שעוסק במקרים בהם אדם או גוף כלשהו גרמו לפגיעה באחרים לעיתים ברכוש ולעיתים בגוף.

אדם הנחשד בפלילים נחקר על ידי המשטרה ולעיתים מושם במעצר, מוטלות עליו או על רכושו מגבלות שונות עד לסיום ההליך החקירתי, הכולל גם את שלב היותו חשוד ואת שלב הפיכתו לנאשם (הגשת כתב אישום) ועד סיום ההליך המשפטי בבית משפט שם נגזר דינו לזכות או לחובה.

נתחיל בהמלצה  

אדם הנחשד בפלילים טוב ייעשה אם יצטייד באופן מידי בעורך דין שילווה אותו וידאג כי המשטרה וההליך המשפטי מתנהלים בהתאם לחוקים ולכללים. אדם ללא עו”ד פלילי הבקיא בחוקים, עלול לבצע פעולות שיפגעו בהמשך, בתהליך ההגנה המשפטית שלו.

איך הופכים לעורך דין פלילי

כבר בלימודי המשפטים מרבית הסטודנטים מגיעים עם איזשהו כיוון התמחות מסוים, ענייני משפחה, מקרקעין, פלילי ואחרים.

במהלך הלימודים, ככל שהם נחשפים לידע, הכיוון הזה מתגבש ומשפיע גם על בחירת קורסי הלימוד. בסיום הלימודים הסטודנט יצטרף לאחד ממשרדי עורכי הדין העוסקים בתחום הפלילי  לצורכי התמחות. בסיום ההתמחות יעבור בחינה של לשכת עורכי הדין ואם יעבור אותה יוסמך לעורך דין.

איך בוחרים משרד עו”ד פלילי?

שוק משרדי עורכי הדין הוא שוק גדול והאפשרויות בו רבות ולכן ננסה להציע מספר סוגיות שמומלץ לבחון ולבדוק כחלק מתהליך בחירת עו”ד פלילי לייצוג:

=       ניסיון ומקצועיות. התחום הפלילי כולל בתוכו סוגים שונים של עבירות, מומלץ לחפש משרד בעל ניסיון התחום הספציפי הפלילי.

=       כימיה ותקשורת. כחלק מתהליך הבחירה, יש להיפגש עם עורך הדין ולהתרשם באופן אישי. לבחון את אופן התקשורת עימו, האם יש כימיה ונוחות, שכן הקשר והעבודה צפויה להיות אישית ואינטנסיבית.

=       זמינות ופניות. בדקו את העומס במשרד ואת מידת הזמינות למענה שאתם צפויים לקבל.

=       מי מטפל בכם. ישנם משרדי עורכי דין עם הרבה עורכי דין, וודאו מראש מי עורך הדין הישיר שייטפל בכם. האם הוא מבכירי המשרד, וותיק או צעיר?.

=       עלות שכר טרחה. חשוב להבין את שכר הטרחה המלא מראש, בכלל זה שיטת החיוב, ואיזה פעולות ייחשבו כתוספת לשכר הטרחה.

=       נוחות גיאוגרפית. מומלץ לבחור משרד עורכי דין שנוח לכם להגיע לפגישות ולהימנע מנסיעות ארוכות ומתישות.

ייצוג עצמי, פרטי או ציבורי בבית משפט בהליך פלילי

אדם זכאי לייצוג משפטי החל מהרגע בו הוא נעצר בחשד למעורבות בפלילים.

אדם רשאי לייצג את עצמו לאורך כל ההליך או חלקים ממנו. לחלופין, החשוד ובהמשך הנאשם זכאי לקבל ייצוג משפטי של עורך דין מטעם הפרקליטות הציבורית. לצד שתי אפשרויות אלו, החשוד יכול לשכור את שירותיו של משרד עורך דין פלילי, שייצג אותו בתמורה לתשלום שכר טרחה.

מחקרים שסקרו תוצאות הליכים משפטיים (בתחומים שונים) מצאו באופן ברור כי, השתתפות בהליך משפטי ללא ייצוג עורך דין מקצועי הוביל לאחוזי הרשעה גבוהים יותר מאשר מקרים בהם היה ייצוג על עו”ד.

גישת הייצוג העצמי, אינה מומלצת כלל, שכן גם המערכת החוקרת מתייחסת אחרת לחשוד שאינו מיוצג על ידי עורך דין לצד אין ספור חוקים וכללים המוכרים שאדם שאינו בקיא בתחום אינו מודע אליהם.

גישת הייצוג הציבורי, היא גישה אפשרית ומקובלת, אולם מדובר בעורך דין המטפל בכמה לקוחות במקביל ונמצא תחת עומס שמקשה עליו להתפנות במאה אחוז עבור כל לקוח.

גישת הייצוג הפרטי, נחשבת לעדיפה משום שהלקוח זוכה לתשומת לב מלאה לכל אורך התהליך.

משרד עו”ד אילן גבע, מעניק שירותי ייעוץ, ליווי וייצוג בתחום הפלילי הכוללים ניסיון, זמינות, שירות ומקצועיות גבוהה. 

סיכום

עורך דין פלילי הוא מצרך חשוב לכל מי שנמצאים תחת הליך פלילי (כעצורים או כלא עצורים). ככל שעורך דין ישולב מוקדם יותר בשלבי התהליך כך ייעלו סיכויי הלקוח לתוצאה חיובית יותר עבורו.

תחומים נוספים

אפוטרופוס

מינוי אפוטרופוס לאדם או לקטין הוא אירוע שלרוב מתבצע בנסיבות מצערות. זהו מצב שבו אדם בוגר הופך ללא כשיר לדאוג

קרא עוד »

ירושה ועזבון

ענייני צוואה וירושה נוטים להידחק מתהליכי המחשבה של בני אדם. אלו הן מחשבות מעציבות ורבים  פשוט מעדיפים לא לעסוק במה 

קרא עוד »

גירושין

גירושים הם תהליך מורכב ורגשי שמוביל לשינויים מהותיים בחיים האישיים והמשפחתיים של הזוג המעורב. לצד המורכבות הרגשית והאישית יש צורך

קרא עוד »

דיני משפחה

תחום דיני משפחה דיני משפחה הם ענף משפטי העוסק במעמד האישי של אדם במסגרת המשפחה. הדינים בוחנים בין היתר את

קרא עוד »
  Call Now Button