צוואות- החשיבות של עריכת צוואה בזמן גירושין

גירושין הם לעולם לא דבר פשוט. בצעד הזה טמונים היבטים רגשיים עזים, לצד סוגיות כלכליות משמעותיות. חשוב להביא בחשבון עריכת צוואה, דווקא בנסיבות הללו. צריך לשים לב שבארץ נושא הגירושין מבחינה משפטית נחשב לסבוך ומורכב מכפי שחושבים. בנסיבות מסוימות, מי שלא ידאג לצוואה שמנוסחת על פי רצונו, ההשלכות עשויות לכלול מצבים שאינם לפי טעמו (או טעמה). בשורות הבאות נסביר על החשיבות המרכזית של צוואות בהקשר של גירושין. כמו כן נבהיר מה עורך דין לענייני משפחה יכול להועיל. 

המשמעות המשפטית של היעדר צוואה במהלך גירושין

בישראל, על פי חוק הירושה, אי קיומה של צוואה משפיע באופן מובהק על אופן חלוקת עזבונו וירושתו של המנוח. אפשר לומר שקיימת לפי הוראת החוק מעין ברירת המחדל בירושה. פירוש הדבר הוא שכל עוד בני זוג נשואים על הנייר, במקרה של פטירה חלילה, אזי בני הזוג שמהם רוצים להתגרש יקבלו את חלקם בירושה. כלומר, הליכי הגירושין המתמשכים, שיכולים לפעמים לקחת שנים, לא מונעים מהצד השני לקבל חלק משמעותי בירושה. במידה ואדם נפטר בזמן הליך הגירושין, עלול להיווצר מצב אבסורדי אך חוקי. אלה תוצאות שסביר להניח שיהיו מנוגדות לחלוטין לרצונו של הנפטר. 

הגנה על עתיד העיזבון והירושה שלכם

במהלך הליכי גירושין, רצוי לוודא כי הירושה שלכם תחולק בהתאם לרצונכם האמיתי ולא על פי ברירת המחדל החוקית. עריכת צוואה מאפשרת לכם לציין את המוטבים בירושה. אתם יכולים כמובן לציין ילדים, הורים, בני משפחה אחרים או עמותות הקרובות לליבכם. בקיצור, בצוואה אתם יכולים לתת ביטוי לרצונכם החופשי, שלא להוריש דבר לבן או בת הזוג לשעבר. פעולה מסוג זה מאפשרת לשמור על הנכסים והרכוש ולהבטיח שהם יחולקו כראות עיניכם, במקרה של פטירה בטרם הליך הגירושין הסתיים. 

הכנת צוואה בליווי עו”ד – כדי שהדברים יהיו מוסדרים היטב 

הכנת צוואה, במיוחד בזמן הליך גירושין, היא מורכבת. מעורבים כאן היבטים שונים של דיני המשפחה ועריכת צוואות. יש להכיר בהיבטים כגון זכויותיו של בן הזוג שנותר בחיים בחלוקת הרכוש, כפי שנקבעו בהסכמי ממון או בחוק יחסי ממון. יש להכיר את ההיבטים החוקיים בעניין עריכת צוואות הרמטיות, שלא משאירות עניינים מעורפלים או לא מוסדרים היטב. 

פנייה לעורך דין לענייני משפחה הבקיא בתחום הצוואות תאפשר לכם לדאוג ליורשים הרצויים ולמנוע מהחוק היבש להחליט במקומכם. עורך דין אילן גבע מנוסה ומכיר היטב את נבכי דיני המשפחה, לרבות דיני גירושין וירושה. אתם מוזמנים לקבל ייעוץאישי, כך שרצונכם ישתקף בצורה המלאה ביותר בצוואה, על כל מקרה שלא יהיה. 

יתר על כן, עורך הדין שלכם לענייני משפחה יוכל למנוע בעיות בהמשך הדרך, כגון סכסוכים על חלוקת רכוש וירושה או תקלות בגלל אי הבנה של מונחים משפטיים. עו”ד אילן גבע עומד לרשותכם בכל סוגיה.  

תחומים נוספים

פלילי

התחום הפלילי הוא התחום שזוכה להילה וליוקרה הגבוהה ביותר בתחום עריכת דין. מדובר בתחום שמרבה להגיע לכותרות בתקשורת, תחום שעוסק

קרא עוד »

אפוטרופוס

מינוי אפוטרופוס לאדם או לקטין הוא אירוע שלרוב מתבצע בנסיבות מצערות. זהו מצב שבו אדם בוגר הופך ללא כשיר לדאוג

קרא עוד »

ירושה ועזבון

ענייני צוואה וירושה נוטים להידחק מתהליכי המחשבה של בני אדם. אלו הן מחשבות מעציבות ורבים  פשוט מעדיפים לא לעסוק במה 

קרא עוד »

גירושין

גירושים הם תהליך מורכב ורגשי שמוביל לשינויים מהותיים בחיים האישיים והמשפחתיים של הזוג המעורב. לצד המורכבות הרגשית והאישית יש צורך

קרא עוד »
  Call Now Button